İzleyiciler

Bloğum Da İlk 1. AyMerhaba arkadaşlar. Kadınca da bloğuma hoş geldiniz. Bugün, bloğumun ilk 1.ayı olması sebebi ile sizlere sohbet bloğu paylaşmak istedim. Bloğum da ilk 1 ay nasıl geçti ? Neler yaptım ? Nasıl bir blog düzeni kurdum kendimce ? Bloğumdan beklentilerim neler ? Bloğumu ilk açarken ki korkularım ve şimdi ki korkularım neler ? İsterseniz yavaş yavaş sohbetimize geçelim ..

Bloğumda İlk 1 Ay Nasıl Geçti ?
Açıkça söylemeliyim ki öyle çok hareketli geçmedi. Hareketlilikten kastım yoğun istatistikler, yorum ve izleyici yağmuruna tutulmadım. Ama şuan için kendimi demoralize etmiyorum. Çünkü bende biliyorum ki daha yolun başındayım. Önce elimden gelen tüm emeği vermem gerektiğini, ardından zaten meyvelerini toplayacağıma inanıyorum.

Bloğumda Neler Yaptım ?
Bloğumda tema seçimi üzerinde çok çalışmalar yaptım. Tabi bilemiyorum şuan ki tema ile ilgili neler düşünüyorsunuz. Gözü yormayan, göze hoş gelen, kolay anlaşılabilir, site içerisinde ki iletişimi daha rahat sağlamak adına elimden geleni yaptım. Tabi ki zevkler farklıdır. Saygı duyarım.

Kendimce Nasıl Bir Blog Düzeni Kurdum ?
Öncelikle bloğumda en önem verdiğim şeylerden birisi, düzenli yayın paylaşımı yapmak. Bu düzeni de 2 günde 1 olarak yapıyorum. Çünkü ben bloğumu hareketli, canlı tutmak istiyorum. 2 hafta da ya da hafta da 1 yapılan yayınlar benim nazarımda hareketsiz, ölü bir bloğu düşündürüyor. Bir diğer önem verdiğim nokta, konu olarak düzeni sağlamak. Yani aynı konu üzerinden, 2 veya daha fazla yayını ard arda paylaşmamak. Her gün farklı konu başlıkları üzerinde paylaşım yapmak.

Bloğumdan Beklentilerim Neler ?
Tabi ki sevilerek ve beğenilerek okunmak. Herkes neye emek verirse versin karşılığına görmek ister. Bende elimden geldiği kadar verdiğim emeğin karşılığında, sevilerek ve beğenilerek okunmayı beklerim.

Bloğu İlk Açarken Ki Korkularım Neler ?
Bir okur hedef kitlesine ulaşabilir miyim ?, Yazılarım beğenilir mi ?, Okur kitlem yazılarımı severek okur mu ? Kısacası bloğum sevilir mi beğenilir mi ? diye korkularım vardı. Bloğumda daha henüz 1 ay geçirdiğim için korkularımı yok olmadı ve azalmadı. Ama umarım hayalimde ki bloğumu sizlerle beraber gerçekleştirebilir, uzun yıllar yaşatabilirim.


İşte arkadaşlar benim 1 aylık blog serüvenim böyleydi. Tavsiye ve önerisi olanlar bana yorum bıraksın lütfen. Bir sonra ki blog yazımda görüşmek üzere ..

Yorumlar

 1. Uzun ömürlü olsun. Bu hesabimla da takipteyim sen de edersen sevinirim 😊
  deriasworld.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah Teşekkür Ederim :) Geliyorum hemen ;)

   Sil
 2. Valla çoğu kişi heves olarak açıp devam etmiyor ölüp gidiyor ara ara bakıp kontrol ederim,takip ettiklerimi çoğu 3-4 sene önce bırakmış veya aylarca yazmayı unutmuş..umuyorum seninkisi öyle olmaz,fotograf kalitesine ve ürünleri iyice kullandıktan sonra detaylıca anlatımına dikkat etmen yeterli bence,iadeyi ziyarete sende gelirsen sevinirim.

  Sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence yazıları okundukça, bloğu sevildikçe, yapılan eleştiriler bile kişiyi devamlılığa zorlar. Yazmaya hevesini, heyecanını arttırır. Bende öyle oluyor en azından. Yorumunuz için teşekkür ederim beni heyecanlandırdınız :) Hemen iadeyi ziyarete geliyorum.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Büyük Blog Takip Etkinliği

Geri Dönüyorum ..

BLOĞUMA YAPILAN SALDIRI ..!